Skip to content

A legjobb TV okosító

A televíziózás olyan ágazat, amely technológiailag nagyon gyorsan fejlődik a képernyőtechnológia, a felbontás és a virtuális asszisztensek tekintetében. Emiatt, még ha viszonylag nemrégiben jelentős beruházást is eszközöltünk egy új TV-re, könnyen előfordulhat, hogy televíziónk technológiai szempontból már kissé elavultnak számít. Az egyik leggyorsabban fejlődő funkció az okostévé, amely magában a tévében beépítve vagy egy TV okosítón keresztül külsőleg is megtalálható. Bár az olyan streaming szolgáltatások, mint a Netflix, az HBO, a Movistar+ vagy az Amazon Prime video a legnépszerűbb felhasználási módjuk, az okostévék lehetővé teszik a különböző forrásokból származó tartalmak lejátszását, az internethez való csatlakozást, az alkalmazások letöltését és használatát, vagy akár játékokat is.
Ebben a vásárlási útmutatóban a piacon kapható legjobb TV okosító opciókat vizsgáljuk meg, hogy a legtöbbet hozhasd ki tévédből, akár okos, akár nem.

A 7 legjobb TV okosító

Xiaomi TV Box S

Ez a Xiaomi tv okosító egy nagyszerű lehetőség arra, hogy bármilyen hagyományos tévét teljeskörű szórakozás forrásává alakíts át. Ez egy meglehetősen gyors modell részben köszönhetően az Android 8.1 operációs rendszerének. Ezenkívül vezérlése is kényelmes, lehetőség van hangalapú keresésre, ami nagy kényelmet biztosít a használat során.

legjobb TV okosító

Belsejében összesen 2 GB RAM és 8 GB tárhely található, ami elég a legnagyobb elvárásoknak is. A hangzás terén sem vall kudarcot,, mivel DOLBY és DTS rendszerrel rendelkezik, így a lehető legjobb hangminőséget élvezheted kedvenc tartalmaidnak fogyasztása közben. 

Kompatibilis a 4K HDR vidókkal, és akár 60FPS lejátszási sebességet is biztosít.

Akik ezt a modellt vásárolták elég pozitívan nyilatkozta., A legtöbben azt állítják, hogy nagyon könnyen használható felülettel rendelkezik, és kompatibilis a legtöbb platformmal, valamint rendszeresen frissül az Android legújabb verzióira, így mindig napra kész a technológiai újítások területén. Azt is állítják, hogy ez egy remek ár-érték arányú modell, és egyszerűen nagyszerű képminőséget kínál, ráadásul Chromecasttal érkezik, és a Prime Video is gond nélkül telepíthető rajta. Ez egy nagyszerű megoldás, és egy top márkától származik, elég jó áron.

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Xiaomi TV stick

A Xiaomi TV Stick a Box egy pénztárcakímélő alternatívája. Mindenkinek ajánlott, aki egy kiváló árú, mikrofonnal ellátott távirányítóval és dedikált Google Assistant gombbal rendelkező Android TV megoldást szeretnél.

legjobb TV stick

Egyszerű használatával tűnik ki, csak telepítsd a tévére, és már használhatod is. A legfőbb pozitívum a beépített Chromecast, amellyel laptopodról, mobiltelefonodról a TV-re tudod kitenni a vidót, amit le szeretnél játszani.

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Nvidia Shield TV

Egy okosító a vidójátékok kedvelőinek. Az Nvidia-ról ugyanis tudjuk, hogy a játékosok körében jól ismert márka, és ezzel a TV Shielddel továbbra is bizonyítja, hogy a játékszórakoztatás terén is szakértelemmel rendelkezik. A GeForce NOW új generációját használja, hogy a PC-s játékosok több mint száz játékot játszhassanak streamingben, nagy felbontásban és zökkenőmentesen. Ezt a nagy teljesítményű Tegra X1 processzor teszi lehetővé.

legjobb TV okosító gamerekenek

Ezen kívül számos csúcstechnológiás funkcióval rendelkezik:

Nagyfokú hangalapú keresési parancs támogatás: Az Nvidia Shield TV-vel jelentősen bővül a hangalapú keresés használatának lehetősége. Valójában több mint száz alkalmazással lesz kompatibilis, ígygyorsabban és könnyebben tudsz keresni a Youtube, Netflix, Google Play Filmek és más oldalakon anélkül, hogy billentyűzetet kellene használnod. Sajnos viszont magyarul még nem lehet rajta keresni, úgyhogy ennek a funkciónak az igénybevételére ezek közül a nyelvek közül legalább egyet kell beszélned: angol, holland, francia, német, spanyol, olasz, lengyel, orosz, japán, koreai, orosz, német és portugál.

SHIELD távirányító: az okosító használatának egyszerűsítése érdekében az Nvidia Shield TV a SHIELD távirányítóval kerül forgalomba. Ez utóbbinak köszönhetően könnyebben hozzáférhetsz számos funkcióhoz.

Kiváló képminőség: Az Nvidia Shield TV-t az egyik legjobb Androidos TV oksítónak minősítették a piacon a képminősége miatt. Segítségével ugyanis a videókat 4K HDR-ben nézheted. Az elmélyülés érzése garantált, amikor kedvenc filmjeidet és sorozataidat nézed, vagy egy videojátékban merülsz el.

Az Nvidia Shield Android TV a videójátékok miatt nagy teljesítményű, és emellett  esztétikája is a videójátékok világát tükrözi. A cég egy olyan tokot tervezett, amelynek vonalvezetése ügyesen ötvözi a józanságot és az agresszivitást. A fényes és matt fekete kivitel elegáns megjelenést kölcsönöz neki, így a készülék tökéletesen illeszkedik egy modern berendezésű nappaliba.Az egyetlen gyenge pontja az ára: Ahogy az várható volt, az Nvidia Shield Android TV-t nem adják fillérekért. A meglehetősen magas árcédulát azonban nagyrészt a készülék hasonlóan magas teljesítménye indokolja.

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Strong 202Ematic

A Strong SRT 202 Ematic egy igazi Android TV médialejátszó, amely kiemelkedik a sok csatlakozási lehetőséggel és a Micro SD-kártyák számára kialakított hellyel.

Csatlakoztathatóságot tekintve elég szép választékkal rendelkezik, de az árához képest természetesen nem a leggyorsabb USB vagy Ethernet portok. Itt a drágább Nvidia Shield USB 3-mal és Gigabit Ethernettel továbbra is valamivel előrébb jár.

Belsőleg mindezt egy Amlogic S905X SoC vezérli, négy Cortex A53 maggal, legfeljebb 2,0 GHz-es órajelen. A tárolási oldalon 2 GB RAM és 8 GB belső tárhely áll rendelkezésre. Így megegyezik a Xiaomi S-el. Az Ematic modell a tárhely tekintetében azonban előnyben van a micro sd memóriakártya lehetőségével. 

Strong 202Ematic TV okosító

A távirányító külön gombokkal rendelkezik a YouTube, a Netflix és a Google Play számára. Vannak gombok a hangerő, a navigáció és a hangvezérlés számára is.

Technológiailag a Strong Ematic támogatja a H.265 10 bites 4K*2K@60fps, VP9 4K*2K @60fps, H.264, HDR10 (High Dynamic Range) / HLG. 

Mint az Android TV platformon általában, van beépített Chromecast funkció is.

Az olyan alkalmazások, mint a Netflix és a YouTube előre telepítve vannak, de természetesen további alkalmazásokat is letölthetsz a Google Play áruházból, amennyiben azok kompatibilisek az Android TV platformmal.

A Netflix remekül működik, és ha 4K előfizetésed van, akkor a HDR-t is igénybe tudod venni. Az Nvidia Shield TV-vel ellentétben azonban nincs támogatás a Dolby Vision HDR változathoz. Ha ez neked fontos és/vagy játékokkal is szeretnél jástszani, akkor valószínűleg érdemes inkább az Nvidia Shield TV-t választanod, hisz teljesítmény szempontjából is valamivel előrébb járnak.

A Chromecast be van építve a Strong SRT 202 Ematic készülékbe. Talán a legkézenfekvőbb felhasználási módja ennek a funkciónak a DR TV alkalmazásból történő leadás.

A Android okos TV-kkel ellentétben az Android TV médialejátszóknak, köztük ennek a Strongnak is, az az előnye, hogy a Cast streaming nem korlátozódik 60 képkocka/másodperces sebességre. A Chromecast beépített funkciója követi a dobozon a képernyőbeállítások alatt található beállítást, így ha például 4K 50 Hz-re állítottad, a streamelés zökkenőmentesen fog működni.

A távirányító mikrofon gombjával lehetőséged van a Google Assistant használatára, például az intelligens otthoni termékek vezérlésére vagy a YouTube-on történő keresésre, hogy csak néhányat említsünk a lehetőségek közül. Természetesen ez sem működik sajnos magyarul, de nézzük a jó oldalát: tudod gyakorolni az idegennyelv-tudásodat. 

Árát tekintve valahol az olcsóbb Xiaomi TV Box S és a drágább Nvidia Shield TV között helyezkedik el. Mindegyik modell, beleértve ezt a Strong készüléket is, az Android 9-es verziójával rendelkezik, így naprakész szoftvert kapsz.

Az ok, amiért esetleg a drágább Nvidia Shieldet érdemes választani, a gyorsabb processzor, a vezetékes hálózati és USB-csatlakozásokkal kapcsolatos.

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Apple TV

Ha iOS eszközeid van,  a legújabb Apple TV 4K tűnik a legmegfelelőbb választásnak. A frissített A12 Bionic chip támogatja az HDR tartalmakat, az operációs rendszer pedig egyszerű és gördülékeny.

Apple TV

Az újratervezett, Sirivel ellátott távirányítót könnyű használni a kattintás és görgetés együttes használatával. A távirányítóban a Siri is benne van, így hanggal is vezérelhető (sajnos magyarul még nem). Ha szeretnéd, a hangot a HomePodon keresztül is lejátszhatod.

Ez mind szép és jó, de mint Apple termék, az ára jóval nagyobb a konkurenciánál. Ráadásul úgy, hogy a konkurencia simán felveszi vele a versenyt. De ha iPhone, iPad vagy Mac felhasználó vagy, akkor imádni fogod az Apple TV által kínált AirPlay támogatást, amellyel vezeték nélkül streamelhetsz tartalmakat a telefonodról vagy a táblagépedről a nagyképernyőre (persze Androidosoknak is megvan ez a lehetőség a Chromecasttal).

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Thomson THA100

A THOMSON THA100 a kínai gyártó, Skyworth által erre márkára átkeresztelt TV okosítója. Létezik más néven is, talán a Mecool KM2 még a leggyakoribb. Jó alternatíva a streaming vagy multimédiás tartalmak 4K felbontásban történő lejátszására. Szokás szerint fel van szerelve Android TV 10 integrált Chromecasttal, és teljes hozzáféréssel az alkalmazásokhoz. Ezenkívül kapsz mellé egy bluetooth távirányítót, aminek még mikrofonja is van, hogy tudd használni rajta keresztül a Google Assitant-et. 

Thomson THA100

2 GB DDR4 RAM-mal és 8 GB eMMc-tárolóval rendelkezik, amely a csatlakozók között található micro SD kártyaolvasóval bővíthető. Ilyen szempontból ez nagyon hasonló a konkurens Xiaomival. 

Ami a vezeték nélküli csatlakozást illeti, ez az okosító kétsávos Wifi aC és Bluetooth 4.2 funkcióval rendelkezik. A mellékelt csatlakozók egy USB 2.0, egy másik USB 3.0, AV-csatlakozó, IR-csatlakozó, Ethernet 10/100 és egy HDMI 2.1 videokimenet, amely akár 4K@60fps felbontást is támogat.

Kiváló értékelése keltette fel figyelmünket, ugyanis 30-ból 27-en a maximális 5 csillaggal értékelték a terméket.

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Google Chromecast 3

A Chromecast lényege, hogy ezzel az eszközzel csatlakoztatni tudod a TV-d más eszközökhez, amelyekről továbbíthatod a lejátszani kívánt videót a TV-re. Segítségével nézheted filmjeidet olyan tévén, amely nem rendelkezik az intelligens funkcióval. A legjobb az egészben, hogy a Google Chromecast 3 készüléket bárhová magával viheted, és bárhol, bármilyen tévén hozzáférhetsz a Netflixhez és számos más alkalmazáshoz. 1080p minőség 60FPS mellett.

Google Chromecast 3

Elképesztő, hogy egy olyan kompakt eszköz, mint a Google Chromecast 3 ekkora teljesítményt nyújt – elvégre mindössze 215 grammot nyom. A szokásos téglatest okosítókhoz képest ez kerek formájú, kicsi, és van egy nagyon nem feltűnő Google szimbóluma az oldalán. 

TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Mi az a TV okosító és mire való?

Manapság a streaming szolgálatatók, mint például a Netflix, átveszik a televíziózás, sőt a mozizás helyét is. Ezek kiváló minőségű szolgáltatásokat kínálnak, és még csak el sem kell hagynod az otthonod, hogy ki tudd őket használni.

Ahhoz azonban, hogy ezeket a szolgáltatásokat igénybe vehesd, kell hogy legyen egy smart TV-d, és mivel nem mindenki rendelkezik a vásárláshoz szükséges vásárlóerővel, több alternatíva is megjelent a piacon, amelyek közül az egyik a Smart TV okosító. Ezzel az eszközzel átalakíthatod tévéd, és nézheted a streaming szolgálatók által kínált tartalmakat. De ez nem minden, hisz a legjobb TV okosítóval sokkal több olyan dolgot tehetsz, amire egy régi tévé nem képes, például alkalmazásokat telepíthetsz vagy fájlokat streamelhetsz egy szerverről.

Mi az a TV okosító?

Ezek olyan eszközök, amelyek mérete a Mini PC-től vagy Barebone-tól a Pen Drive-ig terjed, és  általában a HDMI-porton keresztül csatlakoznak a tévéhez. Ily módon a tévé csatlakoztathatóvá válik az internethez, ami számos lehetőséget nyit meg a funkcionalitás és a hozzáférhetőség tekintetében.

A legjobb Smart TV okosítók különböző portokkal és bővítőhelyekkel is rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik más eszközök, például MicroSD-kártyák, PenDrive-ok vagy külső meghajtók csatlakoztatását. Ezen kívül a legtöbb TV-box rendelkezik WiFi és Bluetooth-kapcsolattal is.

Hogyan működik a TV okosító?

Egy TV okosítóval egy hagyományos tévét Smart TV-vé tudsz alakítani. Ez azt jelenti, hogy a tévé internetkapcsolatot kap, és hozzáférhetsz több funkcióhoz, például a Twitterhez, az Instagramhoz vagy akár a YouTube-hoz is. Ezenkívül természetesen ott vannak a streaming szolgáltatók is, mint a Netflix, a Disney+ vagy az HBO+. Egyes TV okosítók telepített alkalmazásokat is tartalmaznak, például játékokat, vagy ha nem is tartalamazzák, de segítségükkel letölethetők mindenféle alkalmazások, beleértve játékokat is. 

Ha tehát van egy HDMI-porttal rendelkező, de nem Smart TV-d, egy Smart TV okosító új életet adhat neki. Még ha van is Smart TV-d, de az nem a legújabb modell, egy Smart TV okosító akkor is hasznos lehet, hisz általa hozzá tudsz férni olyan szolgáltatásokhoz (például a Disney+-hoz), amelyek még nem minden eszközön érhetőek el.

Ha tehát van egy HDMI-vel rendelkező, de nem Smart TV-d, mint például a 2000-es évek elején piacra dobott modellek esetében, akkor egy Android TV okosító segítségével Smart TV-vé alakíthatod azt, és hozzáférhetsz ezekhez a népszerű alkalmazásokhoz, például a Netflixhez, a Disney+-hoz, a YouTube-hoz vagy a híradós alkalmazásokhoz. 

Android TV okosító

A TV okosítók egyik alfaja az Android TV okosító. Ezek olyan TV okosítók, amelyek operációs rendszere az Android, mint az okostelefonokban, vagy közvetlenül az Android TV-n. Az Android TV okosító használatának általános lényege, hogy a tévét Android TV-vel okostévévé alakítja át. Így az általad kívánt alkalamazásokat a megszokott módon a Google Play-ből tudod letölteni.

Android TV vagy Android TV okosító

2014 közepén a Google elindította az Android TV-t, ami egy olyan rendszer, amellyel számos különböző tartalmat akartak egyetlen platformra helyezni, hogy megkönnyítsék a felhasználó dolgát, hisz egy helyen elérhetővé válik minden, beleértve az akkor újnak számító Google Assistantet is.

Az Android TV az az operációs rendszer, amely natívan megtalálható egyes televíziókon és készülékeken, például az általunk fentebb ajánlott készülékeken. A legolcsóbb módja az Android TV használatának a Chromecast megvásárlása. Ennek a lehetőségnek azonban számos korlátja van, például az, hogy a telefont mindig magával kell vinned.

Ezt szem előtt tartva a Google piacra dobta a Nexus Playert, egy Android TV okosítót, amely Android TV firmware-t tartalmazott, és lehetővé tette a tévé átalakítását és vezérlését okostelefon nélkül. Ezután más márkák is elkezdtek együttműködni a Google-lal, hogy új termékeket hozzanak létre, például a Xiaomi minden idők egyik legkelendőbb Android TV-boxával, az NVIDIA pedig a legerősebb termékével. 

Más kínai márkák is elkezdték ugyanezt tenni, de ezekben van egy nagy különbség, mégpedig az, hogy az Android egy olyan verzióját futtatják, amelyet általában a táblagépekben találunk. Képesek a tartalmak megfelelő streamelésére, de a televíziókkal való optimalizálásuk nem a legjobb.

Smart TV vagy Android TV?

Az Android TV egy olyan okostévé, amely Android TV-t használ operációs rendszerként. Az okostelefonokhoz hasonlóan ez megfelel a piacon lévő készülékek nagy százalékának. Ezek között megtalálhatóak többek között a Philips, a Sony, a Xiaomi és a Sharp Smart TV-i is. A Google TV legújabb Chromecastja az Android TV továbbfejlesztett változata. A fő előnyök között szerepel a kompatibilis alkalmazások nagy száma és a Chromecast támogatása.

Más Smart TV-k más operációs rendszereket használnak, például a Samsung Smart TV-k a Tizen TV-t használják (és hamarosan más márkák számára is elérhetővé válnak). A LG Smart TV-k operációs rendszere pedig a WebOS-t. 

Milyen előnyei vannak a TV okosítónak?

  • Számos modell létezik, melyek közül jónéhány meglehetősen olcsó;
  • Nagyon könnyű telepíteni és használni őket. Csak csatlakoztasd őket a HDMI-n keresztül a TV-hez, és a konfiguráció magától megtörténik.
  • Rengeteg alkalmazást telepíthetsz.
  • Plex segítségével csatlakoztathatod őket a helyi hálózatához, így lejátszhatsz filmeket, sorozatokat vagy bármilyen más tartalmat, ami a szerveren van. 
  • Ha filmjeid merevlemezen vannak, azokat USB-kapcsolat segítségével lejátszhatod.

Mi a különbség a TV okosító és a Chromecast között?

Az első Chromecast összekapcsolta a mobiltelefont a tévével, így a mobiltelefonról lejátszott tartalmakat a tévén lehetett nézni, feltéve, hogy ugyanahhoz a Wifi hálózathoz csatlakoztak. Más szóval a Chromecast összekötő kapocsként szolgált a mobil és a tévé között, de önmagában használhatatlan volt. Mivel a TV okosítók a tévét okostévévévé alakítják, képessé válik bármilyen streaming alkalmazás tartalmának lejátszására, amennyiben csatlakozik az internethez.

Jelenleg a legjobb Smart TV okosítóok natívan tartalmazzák a Chromecast funkciót, amely lehetővé teszi a mobilról, valamint a streaming alkalmazásokból közvetlenül az internetről származó tartalmak lejátszását.

A Chromecast legújabb verziója a maga részéről egy Android TV okosító lett a Google TV-vel, így nem kell állandóan a mobiltelefonhoz csatlakoztatni a működéshez.

Melyik a jobb? TV okosító vagy Smart TV?

Az okostévé operációs rendszerétől és az általad leginkább használt alkalmazásoktól függően lehet, hogy érdemes Android TV okosítóot beszerezned.

Az LG, a Samsung és más márkák egyes televízióinak rendszerei már tartalmaznak néhányat a leggyakrabban használt alkalmazások közül, például a Netflixet és a YouTube-ot. Ha olyan játékot vagy alkalmazást szeretnél telepíteni, amely nem annyira elterjedt, mint például a Kodi, akkor ajánlatos lehet egy Android TV okosítót beszerezni.

Ne feledd azt sem, hogy számos gyártó integrálja az Android TV-t a rendszerébe, ami azt jelenti, hogy nem kell semmilyen extra kiegészítőt vásárolnod. Néhány ilyen gyártó az AirTV, a Hisense, a Philips, a Sharp, a Skyworth és a Sony.

Milyen csatornákat nézhetek Android TV okosító-val?

Egy Android TV okosítóval több streaming szolgáltatáshoz is hozzáférhetsz. Kétségtelenül a legnépszerűbb ilyen szolgáltatás a Netflix, amelynek több millió előfizetője van.

A Netflix sikere miatt azonban számos más szolgáltatás is megjelent, mint például:

  • HBO+
  • Apple TV
  • Amazon Prime Video
  • Hulu
  • Crunchyroll (Anime-ra szakosodott platform)
  • Movistar+ Lite
  • Discovery+
  • Sky (TV-csatornák élő programozását kínálja)

Néhány hagyományos stúdió is úgy döntött, hogy belevág a multimédiás tartalmak terjesztésének ebbe az új formájába. Ilyen például a Disney+, amely a Fox (a világ egyes részein Star+-ra átnevezett), a Pixar, a Marvel, a Star Wars, a National Geographic és az eredeti Disney-tartalmakat (például a Wandavision vagy a Mandalorian) tartalmazza. Beleértve produkcióik online premierjét, egyes esetekben a színházi bemutatókat helyettesítve (például a nagy sikert aratott animációs film: Soul).

De egy Android Box TV-vel mindenféle online tartalomhoz és szolgáltatáshoz, közösségi hálózatokhoz, például Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Discord, Twitch stb. is hozzáférhetsz. Plusz olyan szolgáltatásokhoz is, mint a Plex és a Kodi, amelyek lehetővé teszik a számítógépen vagy más eszközökön lévő filmek nagy felbontásban történő megtekintését. Ezenkívül élő műsorok at kínáló csatornákat is szolgáltatnak.

Nemrégiben a Google TV bejelentette, hogy partnerséget kötött a Pluto TV-vel, amely akár 300 csatornát is kínál. Ez az új trend egy nagyon érdekes alternatívát jelenthet a TV-csatornák interneten keresztül történő megtekintéséhez.

A legjobb TV okosító márkák

Xiaomi

A Xiaomi egy kínai márka, amely mindenféle elektronikai terméket forgalmaz: mobiltelefonokat, televíziókat, porszívókat, laptopokat, okosórákat és még elektromos robogókat is. Jelenleg az egyik legismertebb márka a verhetetlen ár-érték arányáról.

Nvidia

Az Nvidia a leghíresebb grafikus processzorokat gyártó vállalat. A számítógépes videójátékok szerelmesei biztosan hallottak már a cégről, és azt is tudják, hogy a termékeik nemcsak kiváló minőségűek, hanem egyedülállóak is a piacon. 

Hogyan működik egy TV okosító?

Egy TV okosító a felhasználói vélemények szerint nagyon könnyen használható. Ez egy kis négyzet vagy téglalap alakú eszköz, amely nagyon egyszerűen csatlakozik a tévéhez egy HDMI-kábelen vagy más videoforrás kimeneten keresztül. Ezután csatlakoztatni kell a hálózathoz, akár wifin, akár kábelen keresztül. 

Ha a tévé a router közelében van, akkor a biztonságosabb internetkapcsolat érdekében a legjobb, ha kábellel csatlakoztatjuk. Ha a tévét és az okosító wifin keresztül szeretnénk összekapcsolni, akkor a műszaki adatokból meg kell néznünk, hogy a tévénk rendelkezik-e wifi adapterrel. Ha nem, akkor külön kell vásárolnunk egyet, és USB-n keresztül kell csatlakoztatnunk. Végül, hozzá kell férnünk a tévénk beállításaihoz, hogy a felhasználónevünkkel és jelszavunkkal csatlakoztathassuk a hálózathoz.

Milyen típusú TV oksoítók léteznek?

4K felbontás

A legmodernebb és legfrissebb TV okosítók 4K felbontással rendelkeznek. Valójában még a legolcsóbb vagy legjobb ár-érték arányú modellek is tartalmazzák ezt a technológiát. A 4K felbontás a tévékészülékeken és monitorokon 3840 x 2160 pixeles felbontást, valamint 16:9-es képarányt jelent.

Ezért, ha 4K-s a TV-d, ésszerű egy 4K felbontású TV okosítóba fektetni. Így jobb élességgel és képminőséggel nézheted a tartalmakat. Máskülönben pedig nem tudnád kihasználni a 4K által adott felbontást.

Kompatibilis a Dolby Vision rendszerrel

Az okosítók összehasonlításakor felmerül a Dolby Vision megléte a termékek műszaki specifikációiban. Ez nem más, mint a legújabb HDR (high dynamic range) technológiára utaló rendszer.

A Dolby Vision lehetővé teszi, hogy kivételes fényerőt, részletességet, színeket és kontrasztot élvezhessünk. Ezért ez egy nagyon keresett extra a TV okosítókban, amely jelentősen javítja a nézési élményünket.

Ideális videojátékokhoz

A legjobb TV okosítók összehasonlításában már láttuk, hogy ezeket az eszközöket filmek vagy sorozatok streaming platformokon történő megtekintésére használják. Sok felhasználónak azonban arra is szüksége van, hogy kedvenc videojáték-konzolod használva élvezhesd az online játékokat.

Ebben a tekintetben, amikor kiválasztjuk, hogy melyik okosítót vásároljuk meg, fontos, hogy megnézzük a jellemzőit, különösen a processzorát és a tárolókapacitását, mivel nagyon valószínű, hogy játékokat és alkalmazásokat kell majd tárolnunk. A minőség-ár arány általában elég jó. Listánkon a kifijezetten erre célra tervezett modell az Nvidia Shield TV PRO.

Doboz vagy stick

A legjobb TV okosítók összehasonlításában kétféle készüléktípus létezik, amelyek ugyanazt a funkciót látják el. Az elsőt set-top-boxnak nevezik, ami a hagyományos, egy bútoron elhelyezett, doboz vagy kocka alakú készülékre utal. Általánosságban elmondható, hogy ez a modell általában jobb teljesítményt és jó ár-érték arányt kínál.

Másrészt ott van a stick, egy pendrive alakú eszköz, amely közvetlenül a tévéhez csatlakozik. Ez a modell kisebb és általában olcsóbb, de a különböző vélemények szerint korlátozottabb funkciókkal is rendelkezik.

Így kell használni az Android TV Boxot

Az igazság az, hogy egy Android TV Box csatlakoztatása a televíziónkhoz és működésbe hozása rendkívül egyszerű. Csak kövesd az alábbi egyszerű lépéseket:

A TV okosító csatlakoztatása

Először is, csatlakoztatnunk kell az oksítót a tévéhez. A két fő csatlakozó a tápellátás és a HDMI-csatlakozás. A legtöbb eszköz LAN/Ethernet-portot is tartalmaz az internetkábel csatlakoztatásához a stabilabb kapcsolat érdekében.

Párosítás a távirányítóval

A következő lépés a távirányító és az okosító párosítása, bár manapság a legtöbb eszköz azonnal párosodik. Helyezd be az elemeket, kapcsold be a TV okosítót, és kövesd a képernyőn megjelenő utasításokat a két eszköz párosításához.

A hálózat kiválasztása

Ezután csatlakoznunk kell az internethez. Általános szabály, hogy ez a lépés az első konfigurációnkban szerepel, de ha nem, akkor a “Beállítások” menüpontban ki kell választanunk a hálózatot: Ethernet vagy wifi.

Bejelentkezés

Végül már csak be kell jelentkeznünk a megfelelő streamingplatformokra, és máris élvezhetjük az új okostévét.

Ami még érdekelhet: