Skip to content

Legjobb olcsó okostelefon

Ha új okostelefont szeretnél venni, de a költségvetésed korlátozott, ne hagyd ki a 2023-as év legjobb olcsó mobiljainak válogatását. Ezenkívül elmondjuk, hogy mire kell figyelni a legjobb olcsó okostelefon megvásárlásában. Javasoljuk, hogy nézd meg telefon összehasonlító oldalunkat is, ahol az összes jelenlegi okostelefont össze tudod egymással hasonlítani.

Legjobb olcsó okostelefonok

Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Az 5000 mAh-s akkumulátorral ez az okostelefon kivételes akkumulátor-üzemidővel rendelkezik, és a nagy teljesítményű USB-C töltővel (67 W) nagyon gyorsan töltődik. A 6,67″-es AMOLED-képernyő felbontása 2400 x 1080 px, és akár 120 Hz-es frissítési frekvenciával is rendelkezik, de a színek és a fény tekintetében hagy némi kínánnivalót maga után.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro - legjobb okostelefon
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Az árához képest a teljesítménye lenyűgöző, köszönhetően a Qualcomm Snapdragon 695-nek, amely jó teljesítményt és gördülékenységet biztosít. A memóriája nem túl nagy, ezért microSD foglalattal rendelkezik a bővítéshez. A csatlakoztathatósága is a legmodernebb (5G, NFC stb.). Ami a fényképezést illeti, 3 hátsó objektívvel rendelkezik. A 108MP-es főérzékelője jól teljesít a 4K videofelvétel támogatásával. A stabilizálás azonban nem tökéletes, és az ultraszéles látószögű szenzor sem tartozik a legjobbak közé.

Google Pixel 6a

Ez az IP67-es minősítésű (vízálló) okostelefon 128 GB tárkapacitással és 6,1″-es kijelzővel rendelkezik, amely meggyőző 2400 x 1080 px felbontással rendelkezik. A Google Tensor G2 chipjével felszerelve szintén jó teljesítményt és teljesítményt garantál, ami több mint kellemes szoftveres élményt nyújt. A fényképek minőségét tekintve nehéz felülmúlni ebben az árkategóriában. A hátlapon ugyanis egy-egy 12 MP-es (köztük egy ultraszéles látószögű) kettős objektívvel, az előlapon pedig egy 8 MP-es érzékelővel rendelkezik.

Google Pixel 6a
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

A mesterséges intelligencia feldolgozásnak köszönhetően nagyon szép fotókat kapunk mind portré, mind éjszakai módban. A digitális zoom (x7) azonban egy kicsit eltér a valódi optikai zoomtól, ami nem teszi lehetővé, hogy olyan részletgazdagságot és távolságot érjünk el, mint egy magasabb kategóriájú kamerával. Pozitívum, hogy ez a modell rendelkezik a Magic Eraser eszközzel, amellyel eltávolíthatók a nem kívánt tárgyak a fénykép hátterében. Negatívum, hogy az akkumulátor élettartama kissé korlátozott, és a lassú töltés nem igazán kárpótol ezért.

Xiaomi POCO M4

Ez az okostelefon egy rendkívül érzékeny 6,67″-es AMOLED képernyővel rendelkezik, 120 Hz-es megjelenítési frekvenciával és 2400 x 1080 px felbontással. Ráadásul a kiváló kijelző minősége nem befolyásolja az akkumulátor időt. Emellett nagy teljesítményű töltőjének (67 W) köszönhetően gyorsan töltődik. A teljesítményt tekintve a Qualcomm Snapdragon 695 processzor elegendő a normál használathoz, de hiányzik az erő a mobiljátékokhoz. Ezen a modellen Android 11 fut, 6 vagy 8 GB RAM-mal (konfigurációtól függően), és kompatibilis az 5G hálózatokkal. Fényképészeti szempontból a főérzékelő érdekes, de nem tud lenyűgözni. Mellette 64MP-es szenzorok, egy 8MP-es ultraszéles látószögű szenzor, egy 2MP-es makrószenzor és egy 16MP-es előlapi szenzor található. Mi tetszett nekünk a legkevésbé? A kamerák gyenge alkalmazkodása az okostelefon dizájnjához.

Xiaomi POCO M4
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

A dizájn nagyon klasszikus ebben a tartományban, műanyagból készült, robusztus testtel és kissé vastag szegélyekkel. Kisebb képernyővel rendelkezik, mivel ez egy 6,6 hüvelykes TFT LCD Full HD+ felbontással. Tartalmaz egy bevágást, amely a 8 megapixeles előlapi kamerának ad otthont, valamint ujjlenyomat-olvasót az oldalán és Dolby Atmos hangszórókat.

Processzornak egy MediaTek chipet használ, konkrétan a Dimensity 700-at, amihez 4 GB RAM és 64 GB tárhely társul, ami SD-kártyával bővíthető. Az akkumulátor 5000 mAh-s és 15 W-os gyorstöltéssel rendelkezik. Elemzésünk során két nap használat során 7 óra hosszat tudtuk bekapcsolva hagyni a képernyőt két nap alatt.

Ami a fényképezést illeti, ez a készülék négyszeres hátsó kamerát kínál: 48 megapixeles főérzékelő, 8 megapixeles nagylátószögű és 2 megapixeles mélységélességű kamera. Az operációs rendszer pedig, hogy ne feledjük, Android 11 és One UI 3.1 operációs rendszerrel fut.

Motorola Moto G32 

A Motorola Moto G32 egy meglehetősen olcsó, 70,000 ft körüli középkategóriás telefon, néhány érdekes funkcióval, de értelemszerűen meglehetősen szerény teljesítménnyel is.

Motorola Moto G32 
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Kiemelkedik a nagy, 5000 mAH-os akkumulátorral, 30 W-os gyorstöltéssel, ami nagyon jó üzemidőt biztosít, és a Full HD+ LCD képernyővel 90 Hz-en. Emellett sztereó hangszórókkal is rendelkezik, ami érdekes költségvetési alternatívává teszi a multimédiás tartalmak megtekintéséhez.

Egyébként hiányzik belőle az 5G kapcsolat, mivel Snapdragon 680 4G processzorral érkezik.

Hogyan válasszunk olcsó okostelefont?

Manapság már nagyon nehéz egy napot is eltölteni mobiltelefon használata nélkül, de nem mindenki engedheti meg magának, hogy a legújabb, divatos okostelefonnal rendelkezzen. Ha a költségvetésed kevesebb, mint 100 000 ft, hogyan lehetsz biztos abban, hogy olyan modellbe fektetsz be, amely jó ár-érték arányt kínál?

Miután körülbelül harminc azonos árkategóriájú modellt vizsgáltunk meg, körülbelül tízet sikerült kizárnunk közülük csak a főbb problémák jelenléte miatt: a modell elavultsága (pl.: több biztonsági frissítés), konstrukciós hibák, akkumulátorproblémák stb. miatt.

Bár tisztában vagyunk azzal, hogy ebben az árkategóriában lehetetlen lenne olyan okostelefont találni, amely felveszi a versenyt a piacon kapható leghatékonyabb modellekkel, meghatároztuk a fő kritériumokat, amelyeket vásárlás előtt érdemes megvizsgálni:

A processzor: a leírásban gyakran kiemelt, ez az okostelefon szíve, vagy inkább agya. Minél nagyobb teljesítményű, annál gyorsabban képes navigálni, összetett feladatokat végrehajtani stb. A legmodernebb processzor azonban az árat is megnövelheti.

A grafikus kártya (vagy GPU): a processzor szerves részét képezi, ezért a PC-kkel ellentétben általában kevesebb információ található róla az adatlapon. A jó GPU azonban fontos a grafikus felület zökkenőmentessége miatt, és különösen az okostelefonos játékoknál.

RAM: ez határozza meg, hogy az okostelefon milyen gyorsan hajtja végre a feladatokat, és mindenekelőtt megkönnyíti a multitaskingot (több oldal kezelése). A kínálat általában 1 és 8 GB között mozog, ami mindig többé-kevésbé jelentős áremelkedéssel jár. Ezért fontos tudni, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. A RAM jó, de a túl sok haszontalan. Ez a telefon egyik leginkább energiaigényes eleme, és csak akkor garantálja a készülék sebességét, ha a processzor lépést tud tartani vele.

Tárolóhely: Manapság sok okostelefon kínál Micro-SD kártyák segítségével bővített tárhelyet, de ez nem mindig van így. Ellenőrizd, hogy igényeidtől függően melyik a legköltséghatékonyabb tárhely a te számodra. Még a legjobb olcsó okostelefonoknak is csak ritkán van 128 GB-nál nagyobb belső tárhelye.

A képernyő: A modern okostelefonok IPS-LCD vagy OLED technológiát használnak a kijelzőhöz. Az LCD egyetlen fényforrást használ a teljes képernyőre. Ez azt jelenti, hogy a kontraszt kevésbé lesz jó: még ha a kép egy része fekete is, némi fény átszivárog. Az OLED-kijelzők a pixeleket egyenként vezérlik. Ez drágább, de megtakarítja az akkumulátor élettartamát. Másrészt viszont fényerő tekintetében nem tudnak versenyezni, és egyes modelleknél gondot okoz az olvashatóság erős fényben. Egyszóval, ha jó képminőséget szeretnél, legalább HD-képernyőt (720p) válassz.

A kamera: Ahogy azt a legjobb fotótelefonok összehasonlításában kifejtettük, nincs értelme beruházni egy pixelekkel versenyző okostelefonba, ha a hardver minősége nem felel meg a követelményeknek, hiszen a megjelenítés úgyis gyenge lesz. Ha valóban minőségi kamerára vágysz, javasoljuk, hogy nézd meg a meglévő teszteket.

Akkumulátor: mAh-ban kifejezve csak akkor lényeges, ha a telefon összes alkatrésze fogyasztásának összegét vesszük figyelembe. Egy okostelefon például kétszer annyi mAh-t kínálhat, mint egy másik, de nem feltétlenül tart tovább. A valóságban nincsenek titkok. Ismét érdemes konzultálni a telefon összehasonlításban és a meglévő tesztekkel, illetve a felhasználói beszámolókkal, hogy helyes képet kapj a tényleges üzemidőről.

A gyártás minősége: nincs értelme befektetni egy olcsó okostelefonba, ha azt 3 hónap után ki kell cserélni. Nagyon ritka, hogy bizonyos funkciókat, például vízállósági tanúsítványt találjunk ebben az árkategóriában, de ellenőrizzük, hogy az egész masszívan nézzen ki, és rendezett kivitelezést kínál.

Egyéb általunk ajánlott olcsó okostelefonok

Realme 9 5G

jó akkumulátor és csatlakoztathatóság. A Snapdragon 680 processzorral és 4, 6 vagy 8 GB RAM-mal (konfigurációtól függően) párosított Snapdragon 680 processzorral kielégítő általános teljesítményt nyújt, de játékra nem ideális. A microSD-portnak köszönhetően a memória bővíthető, és meglehetősen átfogó csatlakoztathatóságot élvez (dual-SIM, mini-jack stb.).

Realme 9 5G
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

A 6,4″-es AMOLED képernyő 90 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkezik, és gyönyörű színeket kínál, de néha újra kell kalibrálni. A fényképezés kicsit kevésbé hatékony, különösen sötét környezetben és az ultraszéles látószögű érzékelővel. A legnagyobb előnye? A nagyszerű, kétnapos üzemidő az 5000 mAh-s akkumulátornak köszönhetően.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

kiváló dizájn. Kiváló 6,67″-es AMOLED képernyővel rendelkezik, 120 Hz-es (nem adaptív) frissítési frekvenciával és 2400 x 1080 px felbontással. Emellett nagyszerű kép- és hangminőséggel büszkélkedhet a Hi-Res Audio funkcióval. A 108 MP-es főérzékelője a legtöbb környezetben meggyőző felvételeket készít.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Hiányzik azonban a teleobjektív és az ultraszéles látószögű üzemmódhoz szükséges autofókusz, és a videó minősége is kissé gyengébb. Teljesítmény szempontjából a Snapdragon 732G elegendő a normál használathoz, de a játékteljesítmény korlátozottabb. A Xiaomi szokás szerint nagy teljesítményű akkumulátort tartalmaz, amely akár 2 napig is kitart, és gyorsan (kb. 1 óra alatt) feltölthető.

Samsung Galaxy A53 5G

jobb kialakítás és akkumulátor-üzemidő, de… Ez az IP67-es tanúsítvánnyal rendelkező okostelefon szép kialakítású és jól fekszik a kézben. 6,3″-es AMOLED képernyővel rendelkezik, 120 Hz-es képfrissítési frekvenciával. A képernyő jó színekkel és árához képest kiváló a fényereje. Az Exynos 1280-as processzor viszont nem a legjobb teljesítményt nyújtja.

Samsung Galaxy A53 5G
TERMÉK MEGTEKINTÉSE

Ami a fényképezést illeti, a 4 hátsó érzékelővel (beleértve a 64 MP-es főérzékelőt optikai stabilizátorral és autofókusszal) és a 32 MP-es előlapi érzékelővel minden téren viszonylag jól teljesít, a portré mód pedig meglehetősen jól kezelhető. Üzemidő tekintetében a Samsung szintén keményen üt a 2 nap körüli akkumulátoros üzemidővel, de a töltés lehetett volna kicsit gyorsabb (25 W teljesítmény). Ráadásul nem támogatja a vezeték nélküli töltési technológiát.

Ami még érdekelhet:

Telefon összehasonlítás

Legjobb ütésálló telefonok

Legjobb okosórák